Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Zaktualizuj preferencje dotyczące plików cookie

Wskaźnik Nastrojów Handlu Tradycyjnego w lipcu: 46,4 pkt. 3 / 8 / 2022

Odwrócenie trendu rosnącego miało miejsce także rok temu. Najlepsze nastroje towarzyszyły detalistom w czerwcu ubiegłego roku, a od lipca nastąpił spadek.

📉 Wyraźny spadek nastrojów w handlu tradycyjnym w lipcu.

Wskaźnik bieżący NHT, określający nastroje panujące wśród prowadzących małe i średnie sklepy detaliczne, odnotował duży spadek w porównaniu do poprzedniego miesiąca i wyniósł 46,4 pkt. Był niższy od prognozy o 4,4 pkt.

Jeszcze bardziej pesymistyczna jest prognoza na sierpień i wynosi tylko 43,1 pkt., co wyraźnie wskazuje na odwrócenie się pozytywnego trendu w nastrojach. Wpływ na oceny ma niewątpliwie wysoka inflacja, ale również spodziewany wzrost kosztów utrzymania związany z prognozami cen prądu i gazu.

📊 Analitycy M/platform, cyfrowej platformy usług, wspierającej tradycyjne punkty handlowe, na początku każdego miesiąca analizują nastroje wśród właścicieli i kierowników tradycyjnych sklepów. Wyniki badania Nastrój Handlu Tradycyjnego pozwalają określić ogólne nastroje w handlu detalicznym, a także prognozy na kolejne miesiące. Badanie przeprowadzono w ostatnich dniach lipca.

Wskaźniki NHT i NHT+1 osiągają wartości w przedziale od 0 do 100 pkt.

Źródło danych i zdjęcie: M/platform

nht-7 nht-7