Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Zaktualizuj preferencje dotyczące plików cookie

Pomagamy

Jedną z wartości, które wyznajemy, jest pomoc potrzebującym

Ogromną radość sprawia nam dawanie, szczególnie gdy możemy zaangażować się w projekty na rzecz dzieci. Chcemy, aby jak najwięcej z nich, niezależnie od swojej sytuacji życiowej, miało możliwość edukacji i rozwoju.

Dajemy szansę na lepszy start w przyszłość

„Akademia Comp” to program dla dzieci i młodzieży, który prowadzimy wraz z Fundacją Charytatywni. Jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży poprzez dodatkowe zajęcia informatyczne rozwijające kompetencje kluczowe na rynku informatycznym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie zajrzyj do zakładki: Akademia Comp.

Od słów do czynów – działania proekologiczne nie są nowością w Comp

Każdego roku w coraz większym zakresie realizowanych projektów zachęcamy pracowników i klientów do wspólnego udziału w przeróżnych aktywnościach wspierających działania proekologiczne. Jednocześnie chętnie partycypujemy w inicjowanych przez nich projektach.

Drugi rok z rzędu uczestniczymy w Międzynarodowym Dniu Bez Elektrośmieci, ale warto podkreślić, że w naszym garażu znajdowały się kontenery na tego typu odpady jeszcze przed przystąpieniem do tej akcji. Jako firma wprowadzająca sprzęt elektroniczny na rynek, jesteśmy zobowiązani do zbierania elektrośmieci. To dotyczy również opakowań, baterii i akumulatorów. Przestrzegamy prawa regulującego kwestie odpadów od momentu jego ustanowienia, ale oprócz tego robimy dużo więcej.

Beata Aniszewska

Dyrektor Działu Administracji Comp S.A.

Drobne kroki, podjęte na skalę całego przedsiębiorstwa, robią dużą różnicę

Projektując pomieszczenia socjalne, staramy się przewidzieć w nich miejsca na segregację śmieci. Jest ona wprowadzona na stałe do obu warszawskich budynków Comp. Wymieniliśmy plastikowe naczynia spożywcze na biodegradowalne, a plastikowe sztućce na te wytwarzane z otrąb pszennych. W naszej kolejnej, ciekawej inicjatywie oddaliśmy w ręce pracowników wybór tematyki kalendarza firmowego – większością głosów wybrano tytuł „Piękno przyrody”.

Innym przykładem są działania realizowane w naszym oddziale w Nowym Sączu (Novitus).

Innym przykładem są działania realizowane w naszym oddziale w Nowym Sączu (Novitus)

Ogromną wagę przywiązujemy tu do stosowania jak najbardziej neutralnych dla środowiska opakowań na nasze urządzenia. Optymalizacja od etapu projektowania, aż po technologie druku sprawia, że są one ekologiczne, nie tracąc nic ze swojej funkcjonalności. Im mniejsze pudełko – tym więcej towarów można przewieźć w samochodzie dostawczym. Dzięki temu, ślad węglowy ulega redukcji. Instalacja fotowoltaiczna, którą zainstalowaliśmy na dachu siedziby Novitus, pozwala pokryć część bieżącego zapotrzebowania na energię elektryczną niezbędną do funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Janusz Krupa

Dyrektor Oddziału Novitus

Dokładamy bio-cegiełkę do lokalnego ekosystemu

Dołączyliśmy do ogólnoświatowej akcji ratowania pożytecznych owadów. Na jednym z budynków w siedzibie Comp w Warszawie mieszkają pszczele rodziny. Identyczne rozwiązanie jest zastosowane w przypadku kolejnej spółki z Grupy Kapitałowej – Elzab. Rocznie udaje się nam pozyskać aż 100 kg zebranego miodu.