Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Zaktualizuj preferencje dotyczące plików cookie

Kim jesteśmy

Stoimy na czele Grupy Kapitałowej Comp, w skład której wchodzą spółki technologiczne specjalizujące się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa IT, sieciowego i kryptografii oraz w rozwiązaniach dla handlu i usług. Wszechstronne kompetencje, 30 lat doświadczenia, własne centra R&D oraz zespół niezastąpionych ekspertów to przewagi, dzięki którym należymy do liderów rynków IT i Retail.

robert_tomaszewski_comp

30 lat temu nasz Założyciel spełnił swoją wizję powołania Comp, wierząc, że informatyka zmieni wiele dziedzin naszego życia. Tak się stało, a my mamy swój udział w tej przemianie. Jesteśmy obecni w wielu ważnych dla naszego kraju sferach. Z naszej technologii korzysta wiele setek tysięcy przedsiębiorców. Prawie za każdym rogiem jest sklep spożywczy, którego działalność wspieramy. 30 lat temu pojawił się pomysł, który dziś przekłada się na realny udział w gospodarce Polski. Taka jest siła myśli, pracy i emocji każdego z nas.
Dziękuję za trzy dziesięciolecia rozwoju Grupy Comp.

Robert Tomaszewski

Prezes Zarządu

Jako jeden z największych integratorów rozwiązań informatycznych w Polsce, z powodzeniem łączymy najwyższej jakości produkty własne z najlepszymi rozwiązaniami oferowanymi przez innych producentów sprzętu i oprogramowania. Jesteśmy partnerami znanych na rynku firm m.in.:

Posiadając  unikatową wiedzę w obszarze ochrony informacji oferujemy rozwiązania, których integralną częścią jest szeroko pojmowane bezpieczeństwo specjalne. Dotyczy ono zarówno rozwiązań sprzętowych i aplikacyjnych, jak i całego obszaru architektury i realizacji wdrożenia. Podstawą tworzonych przez na systemów są opracowane i produkowane własne kryptograficzne rozwiązania sprzętowe i aplikacyjne.

Zapewniamy kompleksową obsługę Klientów, począwszy od opracowania koncepcji, przez projekt i dobór optymalnej technologii oraz jej wdrożenie, aż po stworzenie procedur eksploatacyjnych, opiekę serwisową, konsultacje czy szkolenia. Współpracujemy z przedsiębiorstwami z niemal wszystkich branż, zarówno z sektora publicznego, jak i enterprise.

Wśród naszych stałych klientów jest liczne grono klientów instytucjonalnych, banków, urzędów centralnych oraz największych przedsiębiorstw.

Od 2005 r. akcje Comp S.A. są notowane na GPW

W ofercie rozwiązań wspomagających pracę handlu, usług i logistyki stawiamy na innowacje prowadząc wieloetapową analizę rynku, inwestując w badania i rozwój, realizując wdrożenia rynkowe dla tworzonych produktów. M/platform, cyfrowa platforma usług wspierająca lokalne sklepy, już teraz zmienia krajobraz handlu detalicznego.

1990

Początek biznesu. Powstanie Spółki Comp Ltd.

1996

Enterprise Investors Inwestuje w Spółkę. Rozpoczęcie działalności związanej
z kryptografią narodową.

2003

Zawarcie umowy z MSWiA na wdrożenie systemów bezpieczeństwa w projekcie CEPiK.

2005

Giełdowy debiut Comp S.A. Przejęcie Enigmy Systemy Ochrony Informacji
sp. z o.o. oraz inwestycja w akcje Novitus S.A.

2007

Przejęcie Computer Service Support S.A.

2009

Podpisanie największej w historii GK COMP umowy z Ministerstwem Sprawiedliwości na budowę pierwszego w Polsce Systemu Dozoru Elektronicznego.

2011

Połączenie z Novitus S.A.

2012

Inwestycja i przejęcie kontroli w ELZAB. Przejęcie PayTel S.A.

2013-2014

Kasy fiskalne online ELZAB podbijają rynek węgierski.

2015

Powołanie Comp Centrum Innowacji sp. z.o.o. i start projektu M/platform.

2018

Podpisanie umowy z Grupą Sibs International na sprzedaż udziałów
w PayTel S.A.

2019

Utworzenie Spółki Comp Platforma Usług przez Grupę Żywiec oraz Comp Centrum Innowacji sp. z.o.o. i rozpoczęcie komercjalizacji projektu M/platform.

2020

HOP&SHOP – start programu lojalnościowego dla klientów, 12 tysięcy sklepów M/platform