Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Zaktualizuj preferencje dotyczące plików cookie

Akademia Comp

akademia comp akademia comp

Dajemy szansę na lepszy start w przyszłość

Okres edukacji w szkole średniej, a nawet już na etapie podstawowej, stanowi doskonałą okazję do zdobycia umiejętności przydatnych w karierze zawodowej. W niektórych rodzinach możliwość rozwoju zainteresowań oraz pasji dzieci i młodzieży z różnych względów jest ograniczona. Dlatego stworzyliśmy „Akademię Comp”. To program, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze środowisk niezamożnych poprzez dodatkowe zajęcia informatyczne rozwijające kompetencje kluczowe na rynku informatycznym. W realizacji celu wspiera nas Fundacja „Charytatywni”, której główny zakres działalności ukierunkowany jest na udzielanie wszelkiego rodzaju pomocy osobom potrzebującym, w tym dzieciom z uboższych środowisk.

 

Pierwsza edycja „Akademii Comp” za nami

W czerwcu oraz w lipcu 15 zdolnych i zaangażowanych młodych ludzi wzięło udział w następujących kursach programowania:

  1. „Młody Twórca gier w Roblox” dla dzieci w wieku 7-12 lat
  2. „Twórca stron internetowych” dla grupy w wieku 13-19 lat
  3. „Grafika rastrowa”  dla grupy w wiek 13-19 lat

Oprócz środków na sprzęt, pomogliśmy w modernizacji pomieszczeń, w których obywają się zajęcia we Wrocławiu.

Kontynuujemy kursy programowania w drugiej edycji „Akademii Comp”

Listopad i grudzień 2021 r. to czas, w którym podopieczni fundacji „Charytatywni” wzięli udział w kursie programowania „Twórca stron internetowych”. Podobnie jak w pierwszej edycji Akademii, przeznaczyliśmy odpowiednie środki na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego dzieciom naukę oraz dostęp do wiedzy i technologii.

Pomagamy ukraińskim dzieciom w powrocie do normalności

Trzecia edycja Akademii Comp to akcja, w której stawką jest przywrócenie ukraińskim dzieciom normalnych warunków funkcjonowania. Chcemy dać dzieciom możliwość powrotu do swoich domów, nauki w ukraińskiej szkole i języku w dotychczasowym trybie i pod kierunkiem swoich nauczycieli. Dlatego w czerwcu w trakcie spotkania z Prezes Fundacji „Charytatywni” Anną Stadnicką przekazaliśmy 10 laptopów wysokiej klasy. Zaraz po spotkaniu, zakupiony sprzęt wysłano do Fastowa, miasta w Ukrainie, w obwodzie kijowskim. Stamtąd polscy wolontariusze przekazali sprzęt do podkijowskich miejscowości dotkniętych wojną.

Zdolne dzieciaki wzrastają w różnych domach. Czasem rodzice nie są w stanie im pomóc w rozwijaniu zainteresowań. Jesteśmy wiodącą firmą IT, która 30 lat temu od zera rozwinęła się w Polsce dzięki pasji zdolnych i ambitnych ludzi. Dlatego pomoc dzieciom w zdobywaniu kompetencji informatycznych postrzegamy jako nasz obowiązek.

Jarosław Chyła

Dyrektor Działu Obsługi Prawnej i Komunikacji Comp S.A.

www_loga_fundacja_akademia www_loga_fundacja_akademia