Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Zaktualizuj preferencje dotyczące plików cookie

18 kwietnia Comp opublikował raport roczny za 2023 r. 19 / 4 / 2024

Realizacja strategii COMP Next Generation przynosi oczekiwane przez Zarząd Comp SA korzyści, a plany na rok 2024 są równie ambitne: EBITDA wzrośnie do 115 mln zł, a transfer do akcjonariuszy osiągnie minimum 7,5 zł na akcję.
Poniżej prezentujemy list Roberta Tomaszewskiego, Prezesa Zarządu Comp SA, skierowany do akcjonariuszy.

Szanowni Państwo, Drodzy Akcjonariusze Comp SA,

nasze konsekwentne działania, prowadzone w ostatnich latach, przyniosły oczekiwane korzyści w 2023 roku. Dzięki wzrostowi wartości akcji na giełdzie oraz transferowi środków do akcjonariuszy w formie publicznego skupu akcji własnych zanotowaliśmy zwrot w wysokości ponad 80%, a po uwzględnieniu reinwestycji – nawet 94,3%.

Zostaliśmy nominowani do nagrody „Spółka Roku 2023 w indeksie sWIG80” Gazety Parkiet oraz znaleźliśmy się w gronie najlepszych spółek według rankingu „Giełdowej Spółki Roku 2023” Pulsu Biznesu.
Powyższe dokonania i wyróżnienia są konsekwencją skutecznej realizacji strategii COMP Next Generation w 2023 roku. Obie wartości określone w strategii zostały osiągnięte, a nawet przekroczone. EBITDA wzrosła z 74 mln zł do 110 mln zł (o 48%), a transfer do akcjonariuszy z kwoty 3,5 zł do 6,5 zł na akcję (o 85%).

Wysoka generacja gotówki jest wynikiem inwestycji we właściwych kierunkach rozwoju, takich jak cyberbezpieczeństwo, bazujących na naszej pozycji lidera rynkowego. Uzyskana płynność pozwoliła na jednoczesne obniżenie poziomu zadłużenia, podniesienie transferu, finansowanie bieżącego wzrostu biznesu oraz inwestycje w jego przyszły wzrost.

Mocne zwiększenie wyniku operacyjnego EBIT i EBITDA jest w dużym stopniu związane ze zwiększeniem sprzedaży usług i produktów w zakresie cyberbezpieczeństwa specjalnego oraz zwiększeniem skali sprzedaży usług w systemie abonamentowym dla sieci i małych i średnich przedsiębiorstw. Dodatkowo uzyskaliśmy zmniejszenie kosztów stałych związanych z produkcją elektroniki oraz zmianę modelu sprzedaży usług dodanych. Nasze wskaźniki rynkowe ulegają poprawie nie tylko dzięki wzrostowi wyników operacyjnych, ale również dzięki umorzeniu ok.10% kapitału akcyjnego w okresie ostatnich dwóch lat.

Plany na ten rok są w pełni zgodne z celami określonymi w strategii COMP Next Generation. EBITDA wzrośnie do 115 mln zł, a transfer do akcjonariuszy do minimum 7,5 zł na akcję.

Serdecznie dziękuję za zaufanie,

Z poważaniem
Robert Tomaszewski
Prezes Zarządu Comp S.A.

Zapraszamy do lektury raportu: raporty roczne 2023

newsletter_grafiki_1610 (1920×1200 px) (4) newsletter_grafiki_1610 (1920×1200 px) (4)