Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Zaktualizuj preferencje dotyczące plików cookie

Akademia Comp pomaga ukraińskim dzieciom w powrocie do normalności i nauki 12 / 7 / 2022

29 czerwca w trakcie spotkania z Prezes Fundacji „Charytatywni” Anną Stadnicką przekazaliśmy 10 laptopów wysokiej klasy. Była to odpowiedź Akademii Comp na apel fundacji o pomoc w powrocie ukraińskich dzieci do nauki. Zakupiony sprzęt w tym samym tygodniu wysłano do Fastowa, miasta w Ukrainie, w obwodzie kijowskim. Stamtąd polscy wolontariusze przekazali sprzęt do podkijowskich miejscowości dotkniętych wojną.

„Akademia Comp” to program, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze środowisk niezamożnych poprzez dodatkowe zajęcia informatyczne rozwijające kluczowe kompetencje na rynku informatycznym, a w uzasadnionych przypadkach także zakup  technologii. Każda edycja to konkretne cele dla konkretnych dzieci: finansowanie kursu programowania, projektowania graficznego, bezpieczeństwa dziecka w sieci, czasem udostępnienie sprzętu. W realizacji celu wspiera nas Fundacja „Charytatywni”, której główny zakres działalności ukierunkowany jest na udzielanie pomocy wszelkiego rodzaju, w tym dzieciom z uboższych środowisk. Z „Charytatywnymi” współpracujemy od ponad 2 lat. To właśnie stamtąd trafiają do nas informacje o dzieciach w potrzebie, a pomoc dociera do wielu miejsc w Polsce.

III edycja Akademii Comp to akcja, w której stawką jest przywrócenie ukraińskim dzieciom normalnych warunków funkcjonowania. Chcemy dać dzieciom możliwość powrotu do swoich domów, nauki w ukraińskiej szkole i języku w dotychczasowym trybie i pod kierunkiem swoich nauczycieli.

Składamy serdeczne podziękowania dla Fundacji „Charytatywni” za współpracę i możliwość niesienia pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Szczególne podziękowania kierujemy też pod adresem naszych kolegów z Comp S.A. Oddział Zachód, którzy zorganizowali świetny sprzęt w bardzo dobrej cenie.

3edycja_przekazanie_laptopy 3edycja_przekazanie_laptopy