Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Zaktualizuj preferencje dotyczące plików cookie

14. edycja GPW Innovation Day za nami 24 / 4 / 2023

W ubiegłym tygodniu uczestniczyliśmy w #GPWInnovationDay. Była to już 14. edycja spotkania dla inwestorów organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie SA.

W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem „Brave new world economy”, a nasze wystąpienie skupiło się wokół tematyki związanej z cyberbezpieczeństwem. Prezentację poprowadzili Prezes Robert Tomaszewski i nasz ekspert w obszarze cyberbezpieczeństwa – Albert Borowski.

Podczas spotkania zwróciliśmy uwagę na narastający w ostatnich latach problem zwiększającej się aktywności cyberprzestępców. Z danych CERT Polska wynika, że w 2022 roku odnotowano roczny wzrost cyberataków o ponad 180 proc. Blisko 70 proc. organizacji w Polsce doświadczyło przynajmniej jednego cyberincydentu.

Comp ma bezpieczeństwo w swoim DNA, co pozwoliło nam na zaprezentowanie oferty związanej z bezpieczeństwem informatycznym. Wśród omawianych narzędzi znalazły się m.in. rozwiązania z portfolio spółki Enigma SOI Sp. z o.o  z GK Comp. Wskazaliśmy  doświadczenia ze współpracy z dużymi firmami komunikacyjnymi, bankami oraz z rynkiem publicznym, w tym w szczególności z MON, innymi służbami mundurowymi i agendami rządowymi.

Przedstawiając wyniki finansowe, Prezes podkreślił, że ok. 40 proc. przychodów GK Comp pochodzi właśnie z rynku cyberbezpieczeństwa. Duży potencjał spółki tkwi w jej wysokospecjalizowanej kadrze, co potwierdzają liczne uprawnienia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych w Polsce, Unii Europejskiej oraz NATO. Posiadamy własne rozwiązania oraz realizujemy sprzedaż, wdrożenia, utrzymanie i serwis światowych liderów technologicznych..

Prezentując plany spółki Prezes Tomaszewski podkreślił, że liczy na dalszy wzrost przychodów z segmentu cyberbezpieczeństwa, przynajmniej proporcjonalnie do wzrostu poziomu rynku. W 2022 roku wartość krajowego rynku wynosiła ok. 600 mln USD, a do 2025 roku wzrosnąć ma do 860 mln USD.

#GPWInnovationDay to także możliwość odpowiadania na nurtujące inwestorów pytania. Odpowiadając na nie, Prezes wskazał, że Comp w 2023 roku, zgodnie ze strategią Comp 2025 Next Generation, będzie poprawiać rentowność oraz podtrzymuje plan wzrostu zysku EBITDA do co najmniej 95 mln zł.  Spółka w dalszym ciągu będzie dbać o interes akcjonariuszy i przewiduje w tym roku kontynuację wypłacania dywidendy. Dodatkowo zaznaczył, że Comp planuje wzrost sprzedaży wysokomarżowych usług w modelu abonamentowym w 2023 roku. Wzrost nie powinien być mniejszy niż odnotowany w 2022 r., który wyniósł 43 procent.

 

gpwinnovationday_grafika na stronę gpwinnovationday_grafika na stronę