Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Zaktualizuj preferencje dotyczące plików cookie

System Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego (SIPWW) już dostępny 16 / 2 / 2023

System Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego dostarczyło konsorcjum wykonawcze, którego liderem jest Comp S.A. Rdzeniem wdrożonego rozwiązania jest nowoczesne Data Center oparte na najnowszych technologiach z zakresu infrastruktury przetwarzania danych z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi do wirtualizacji, ochrony danych i backupu, na który posadowione zostało oprogramowanie Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Wielkopolskiego (SIPWW).

Oddany do użytku System Informacji Przestrzennej to nowoczesna platforma systemowo – sprzętowa, na której, dzięki mapom, można planować inwestycję nie tylko w oparciu o informacje dotyczące nieruchomości, ale i rynku pracy, planów zagospodarowania przestrzennego, miejsc cennych kulturowo i turystyczne.

Stworzony system agreguje istniejące, wszechstronne dane, co pozwala planować usługi i aktywności, których w danym terenie jeszcze nie ma. Pozwala to zaplanować zarówno inwestycje strukturalne jak drogi, mosty, ale również aktywizować lokalną przedsiębiorczość. W systemie można znaleźć również szereg informacji przydatnych osobom, które chcą odkryć kulturowe, historyczne i krajobrazowe walory wielkopolski.

Dzięki funkcjonalnym mapom użytkownicy, w tym przedsiębiorcy, mogą planować ulokowanie nowych inwestycji (tereny zielone, budowa nowych biurowców, rozbudowa terenów poprzemysłowych). Dowiedzą się także jak chronić miejsca cenne kulturowo czy sprawdzą, które projekty w okolicy zostały sfinansowane z Funduszy Europejskich.

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powstał na zamówienie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Więcej informacji o platformie na stronie https://sipww.pl/pl/ a także na: https://youtu.be/2i6d7rvw5BM

Źródło zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego https://www.umww.pl/artykul/wielkopolska-na-wyciagniecie-reki-dzieki-sipww 

SIPWW_umww SIPWW_umww