Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Zaktualizuj preferencje dotyczące plików cookie

Odbicie wskaźnika Nastrojów Handlu Tradycyjnego! 3 / 11 / 2022

W porównaniu do września wskaźnik wzrósł o 5 p. i jest na poziomie 23. Co więcej, ten wynik jest większy niż prognozowany przez detalistów miesiąc temu.

W porównaniu do września wskaźnik wzrósł o 5 p. i jest na poziomie 23. Co więcej, ten wynik jest większy niż prognozowany przez detalistów miesiąc temu. Również tendencję wzrostową zanotował wskaźnik NHT+1 będący oceną przyszłego okresu. W stosunku do badania wrześniowego wzrósł on o 2,3 pkt. i wyniósł 23,4 pkt.

Skąd te pozytywne zmiany?
Wynik wrześniowy, od którego wskaźnik się odbił był na bardzo niskim poziomie po spektakularnym spadku o 23,1 p. Chłodny termicznie wrzesień spowodował zmniejszenie sprzedaży, pociągając za sobą także zimne nastroje detalistów.

Październik z wieloma słonecznymi dniami pozwolił na odbicie sprzedaży. Co więcej, ankieta którą wypełniają detaliści w ostatnich dniach miesiąca zbiegła się z większymi zakupami na weekend przed imprezowym Halloween i tradycyjnym 1 listopada.

Podobne odbicie obserwowaliśmy również rok temu, przy czym poruszaliśmy się wtedy na poziomie wskaźnika o 10 punktów wyższego we wrześniu i w październiku. Trendy zatem pozostały, natomiast nastroje są zdecydowanie gorsze niż rok temu.

————————————

Badanie wskaźnika NHT przeprowadzane jest w ostatnich dniach miesiąca wśród prowadzących sklepy lokalne handlu tradycyjnego współpracujące z M/platform.

NHT_10 NHT_10