Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Zaktualizuj preferencje dotyczące plików cookie

Ministerstwo Rozwoju zapowiada zmiany w kasach fiskalnych 23 / 9 / 2016

17 sierpnia 2016 r. Ministerstwo Rozwoju opublikowało projekt rozporządzania w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące. Projekt ten zapowiada zmianę obejmującą przede wszystkim cyfryzację dokumentów i raportów generowanych przez urządzenia fiskalne oraz ich transmisję online do odpowiedniego rejestru skarbowego. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

Co to oznacza w praktyce? Większość kas, jakimi dysponują przedsiębiorcy będzie musiała być wymieniona lub uzupełniona o dodatkowe urządzenie zewnętrzne posiadające połączenie z internetem. Raporty przesyłane do skarbówki drogą elektroniczną pozwolą na prowadzenie dokładniejszej ewidencji, a co za tym idzie – ograniczenie liczby nieuczciwych handlowców.

Na przykładzie Węgier oraz Słowenii można wnioskować, iż takie rozwiązanie może okazać się skuteczne. Oba kraje odnotowują zauważalny wzrost wpływów z VAT w porównaniu z poprzednimi latami. Resort szacuje, że również w Polsce e-paragon pozwoli na wzrost wpływów z VAT o 2-3 mld zł rocznie.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią projektu.

Szczegółowe informacje na temat planowanych zmian i wypowiedzi Krzysztofa Urbanowicza, prezesa Elzab SA znajdą Państwo pod poniższymi linkami:
www.rp.pl
www.uwazamrze.pl

foto-kasa2_auto_530x2000 foto-kasa2_auto_530x2000